Çevre Eğitimi

36,00Liste fiyatı45,00
KÜNYE
  • ISBN : 978-605-170-284-1
  • Boyut : 16 x 24 cm
  • Sayfa Sayısı : 432
  • Baskı : 1. Baskı/ 2019
  • Yazar : H. GAMZE HASTÜRK
Editör/ler :
Bu kitabın E-KİTAP halini aşağıdaki bağlantıdan temin edebilirsiniz

〈Satın Al〉

Yaşadığımız Dünya bizlere miras değil gelecek nesillere bırakacağımız bir emanettir. Bu emanete en iyi şekilde sahip çıkmak ve sürdürülebilir hale getirmek sağlıklı ve huzurlu bir dünyada yaşamamız için oldukça önemlidir. Bu nedenle nesilleri çevre konusunda bilgili, bilinçli ve davranış boyutunda da etkili bir şekilde yetiştirmek için eğitim sistemimize önemli görevler düşmektedir. Eğitim sistemimizde en önemli rolü üstlenen öğretmenlerimiz de çevre eğitimi konusunda donanımlı olurlarsa yetiştirecekleri öğrenciler de bilinçli ve duyarlı olurlar.

 “Çevre Eğitimi” kitabı içerisinde; canlıların ortak özellikleri, temel ekolojik kavramlar, ekosistem ekolojisi, çevre sorunları, enerji kaynakları, geri dönüşüm, biyolojik çeşitlilik, sürdürülebilirlik, öğretim programlarında çevre eğitimi, çevre eğitiminde kullanılan yöntem-teknikler, çevre eğitiminde okul dışı öğrenme ortamları ve otantik öğrenme konularıyla birlikte derslerde kullanılabilecek örnekler yer almaktadır.

Bu kitap, okul öncesi, sınıf öğretmenliği ve fen alanlarındaki öğretmen adayları,  öğretmenler ve akademisyenlerin yararlanmaları amacıyla hazırlanmıştır.

 
#
Tamam