Erken Çocukluk Döneminde Gelişim Il (36-72 Ay)

49,60Liste fiyatı62,00
KÜNYE
  • ISBN : 978-605-170-338-1
  • Boyut : 16X24
  • Sayfa Sayısı : 440
  • Baskı : 2.Baskı / 2020
Editör/ler :
Bu kitabın E-KİTAP halini aşağıdaki bağlantıdan temin edebilirsiniz

〈Satın Al〉

Gelişimin hızlı olduğu erken çocukluk yıllarındaki çocuklarla çalışan eğitimcilerin her çocuğun biricik olduğu ilkesini ve de daha birçok ilkeyi göz önünde bulundurarak etkili eğitim ortamları hazırlamalarının önemi büyüktür. Etkili ve çocuğa göre eğitim ortamları hazırlamanın temelinde bu dönem çocuklarının gelişimlerini bilmek elzem olarak görülür. Eğitimci gelişim özelliklerini iyi bilirse, altı aylık bir bebeği yürütmek için zorlamayacağı gibi otuz altı aylık bir çocuğa da yirmiye kadar saymayı öğretmeye çabalamaz; altmış aylık olmuş ve renklerin tonlarını detaylı bir şekilde ayırt edebilen bir çocuğa kırmızıyı öğretmeyi aklından bile geçirmez. Bu düşüncelerden yola çıkarak, erken çocukluk dönemi eğitimcilerine, bu dönemin gelişim özellikleri Erken Çocukluk Döneminde Gelişim I ve Erken Çocukluk Döneminde Gelişim II kitaplarında detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

Gelişim bilgilerinin yanı sıra tarihsel süreçte, farklı kültürlerde ve aile sistemi içinde çocuk kavramları, Türkiye’deki erken çocukluk döneminde olan bebek ve çocukların profili, bebeklerin ve çocukların gelişimlerinin değerlendirilmesi ve desteklenmesi, erken çocukluk döneminde araştırma yöntemleri ve gelişim bilgisinin eğitime yansımaları konularına da yer verilmiştir. Erken Çocukluk Döneminde Gelişim I kitabında 0-36 aylık bebekler ve çocukların tüm yönleri ile gelişimi ele alınırken, Erken Çocukluk Döneminde Gelişim II kitabında ise 37-72 aylık çocukların gelişim özellikleri üzerinde durulmuştur.

Erken Çocukluk Döneminde Gelişim I ve Erken Çocukluk Döneminde Gelişim II kitaplarında emeği geçen bölüm yazarlarına her iki kitaba da kattıkları değerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bölüm yazarlarının özverili çalışmaları olmasa böylesine güzel bir kitap ortaya çıkmazdı. Kitapların ortaya çıkma sürecinde bana destek olan doktora öğrencim Bilim Uzmanı Elifcan Didin’e de teşekkür etmek istiyorum. İyi ki varsınız…

 
#
Tamam