ÖZEL EĞİTİM VE KAYNAŞTIRMA » Anı Yayıncılık

Özel Eğitim Ve Kaynaştırma

36,00indirim45,00* Fiyatlara KDV dahildir.
KÜNYE
  • Yazar : ÜMİT ŞAHBAZ
  • ISBN : 978-605-170-029-8
  • Boyut : 16x24 cm
  • Sayfa Sayısı : 424
  • Baskı : 2.Baskı / 2019
Bu kitabın E-KİTAP halini aşağıdaki bağlantıdan temin edebilirsiniz

〈Satın Al〉

Bireylerin eğitimlerine ilişkin yeni yöntem arayışları günümüzde de sürmekte, buna bağlı olarak yasa/yönetmelikler çıkarılmakta, üniversitelerin Eğitim Fakülteleri-nin Öğretmen Yetiştirme Lisans Programlarında okutulan derslerle ilgili yeni düzen-lemelere gidilmektedir. Bu bağlamda ders kitaplarının da güncellenmesine gereksi-nim duyulmuş, bu gereksinimin bir sonucu olarak da okuduğunuz bu kitap sizler için hazırlanmıştır.

Kitap temelde iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, özel gereksinimli ço-cukların özellikleri, eğitim süreçleri ve temel kavramlar üzerinde durulmuş; ikinci bö-lümde ise özel gereksinimli çocukların normal gelişim gösteren akranları ile birlikte eğitim alabilmelerine olanak sağlayan kaynaştırma uygulamalarına değinilmiştir.

Kitap Türkiye’nin farklı üniversitelerinde görev yapan geniş bir akademisyen kad-rosu tarafından kaleme alınmıştır. Yazarlar her bölümde sizlere en yeni teorik bilgileri vermenin yanı sıra, okulda yapacağınız uygulamalara, karşılaşabileceğiniz olası so-runlara ve bu sorunların çözümüne yönelik öneriler vermeye özen göstermişlerdir. Okuduğunuz kitabı benzerlerinden ayıran en temel özelliklerinden birisinin de bu olduğu düşünülmektedir.